wtorek

Srebro koloidalne - naturalny antybiotyk

Srebro koloidalne to produkt stworzony przez rozpuszczenie niewielkich cząsteczek srebra w płynie.

Srebro jest znane ze wzmacniania układu odpornościowego i z wspierania organizmu w walce z chorobami. 
Potwierdzono, że srebro ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne - wszystkie bakterie giną pod jego wpływem w ciągu kilku minut.

Działanie srebra znano już w starożytnej Grecji, kiedy najbogatsi obywatele jedli ze srebrnych naczyń i używali sztućców wykonanych z tego metalu.
W czasie epidemii dżumy, sztućce wykonane ze srebra chroniły ludzi przed zachorowaniami. Ludzie zauważyli, że srebro nie ulega korozji i zaczęli je stosować na rany już w czasie Wojny Secesyjnej. Srebro może delikatnie brudzić skórę, skąd wzięło się powiedzenie „błękitna krew”.Następnie odkryto zbawienny wpływ srebra na oczy noworodków i na leczenie gruźlicy.
Srebro koloidalne jest stosowane od lat 20 XX wieku, a od lat 70. jest najlepszą metodą terapii poparzeń.

Nigdy nie wykryto jego działań niepożądanych, czego nie można powiedzieć o antybiotykach.

DZIAŁANIE:
Srebro koloidalne ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i wzmacnia organizm. Nie ma także działań ubocznych i nie reaguje z lekami. Bardzo ważne jest to, że srebro zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Jego działanie jest skomplikowane - po kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które są konieczne do jej życia. W przeciwieństwie do leków, srebro nie jest pochłaniane przez bakterie i działa przez cały czas.
Srebro niszczy takie mikroorganizmy, jak:

  • bakterie beztlenowe i tlenowe
  • wirusy
  • drożdże
  • pleśnie

 Zauważono, że srebro koloidalne hamuje rozwój patogenów, tworząc środowisko, w którym nie mogą się one rozwijać i rozmnażać. Dzięki temu, nie powstają mutacje i pokolenia bakterii, które byłyby odporne na działanie srebra koloidalnego.
Podczas badań laboratoryjnych wykazano, że wszystkie z wyżej wymienionych organizmów po krótkim kontakcie ze srebrem koloidalnym, są martwe. Dotyczy to także pasożytów, zabijanych już w stadium jaja.

źródło foto: http://rebloggy.com/

Jeśli często chorujesz na:
przeziębienia
grypę
problemy żołądkowe (wzdęcia, biegunki)
kandydozy (zakażenia grzybicze),
srebro koloidalne będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Trwają także badania nad wpływem srebra koloidalnego na wirusa HIV i AIDS, a wyniki, które poznaliśmy do tej pory, są bardzo obiecujące.
Mechanizm, który pozwala na pozbycie się wirusów i bakterii, jest skuteczny także podczas leczenia nowotworów. Guzy nowotworowe powstają wtedy, gdy rozregulowuje się proces powstawania nowych tkanek, a srebro potrafi zahamować ten stan.
Ta substancja ma silne działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, dlatego wpływa pozytywnie także na inne problemy zdrowotne. Ludzie, którzy przyjmują srebro koloidalne, szybko widzą, że przestają im dokuczać inne problemy zdrowotne.
Srebro poprawia komunikację między komórkami w organizmie, dlatego działa bardzo szybko.
Inne zastosowania srebra koloidalnego, to na przykład:
Leczenie chorób dziąseł
Leczenie zapalenia spojówek
Leczenie wrzodów
Usuwanie kurzajek
Zmniejszanie podrażnień (na przykład po ugryzieniu owadów)
Leczenie łuszczycy, trądziku i innych chorób skóry
Tych zastosowań jest o wiele więcej.

Srebro koloidalne do picia zniknęło ze sklepów i aptek ?

Otóż jakieś 2,  może 3 lata temu Włodarze unii Europejskiej doszli do wniosku, że trzeba wycofać z listy dodatków do żywności właśnie srebro .

A stało się tak dlatego, że srebro koloidalne jako suplement diety był to produkt niewygodny dla olbrzymich koncernów farmaceutycznych, które traciły pieniądze na tym, że ludzie pili srebro , a nie kupowali chemicznych antybiotyków, na których badania przecież wydają ogromne pieniądze.

Oczywiście srebro koloidalne jako produkt nie zniknęło całkowicie z rynku.  Bardzo szybko pojawiło się wielu producentów sreber ( rodzimych i zagranicznych), którzy za pośrednictwem Internetu próbują sprzedawać swoje produkty twierdząc, że akurat ich produkt jest najlepszy. Wśród tych produktów są takie które zasługują na uwagę ale są i takie, których trzeba się wystrzegać, gdyż nie każde z nich można bezkarnie pić!

Nie polecam picia sreber, które są żółte, lub zmieniają swój kolor podczas kontaktu ze światłem - są to srebra jonowe, które nie są bezpieczne!

Srebra jonowe mają to do siebie, że reagują z kwasem żołądkowym i wskutek tej reakcji powstaje chlorek srebra, który pod wpływem sił Van der Walsa tworzy bardzo duże skupiska cząstek. Cząstki te mogą gromadzić się pod skórą . Pod wpływem światła chlorek srebra rozkłada się i wydziela metaliczne srebro , które ma strukturę sporych i niejednorodnych cząstek i w ten sposób może powstać srebrzyca!

Srebra jonowe dostępne na rynku polskim ( osobiście nie polecam)
a) Jonowe srebro koloidalne Argentum firmy Auraglob Trade ( dostępne w wielu wersjach w zależności od koncentracji ) jednak już po samym kolorze widać, że jest żółte więc w mojej opinii nie jest bezpieczne! Dodatkowo sprzedawane w plastikowej butelce
b) Jonowe srebro koloidalne firmy TRIX  ( firma pochodzi ze Słowacji ) -
po wylaniu z butelki srebro zmienia swój kolor. Świadczy to o tym, że srebro jest produkowane tradycyjną metodą i jest jonowe!

Dla zainteresowanych wnikliwą i naukową analizą składu koloidów polecamy artykuł Doktorów Francis S. Key i George Maass  „Determining The Properties of Colloidal Silver

Srebra niejonowe , które warte są uwagi
1) Nano Srebro koloidalne 25 ppm  - firma Vitacolloids ( marka sklepu Vitamarket.pl )
    jest niejonowe, wolne od chemicznych zanieczyszczeń, posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.
Sprawdzić to można zwykłą metodą organoleptyczną . Kiedy wziąłem na język kilka kropel od razu czuć jest intensywny metaliczny, podchodzący pod gorzkawy posmak. Świadczy to o tym, że nanocząsteczki w postaci płatków ( płytek) całą powierzchnią przylegają do kubków smakowych powodując intensywne , nie porównywalne z innymi srebrami doznania smakowe.
2) Drugim produktem, na który można zwrócić uwagę jest srebro Proaktiv AG 250
Uwaga!  Pomimo oznaczenia AG250 - produkt ma 25 ppm podobnie jak srebro Vitacolloids.

Podobnie jak poprzednik jest to niejonowe, niechemiczne srebra , ale ten produkt, nie jest produkowany w oparciu o metodę Bieguńskiego ,  dlatego smak jego , pomimo tego samego stężenia nie jest już tak intensywny . Świadczy to o tym, że ma słabsze działanie , gdyż powierzchnia czynna jest mniejsza.

Oczywiście wszystkie te produkty zarówno jonowe i niejonowe mają na etykietach informację tylko i wyłącznie o stosowaniu zewnętrznym.

Od wielu lat stosuję wewnętrznie Srebro. Godne polecenia Vitacolloids
Oczywiście z wiadomych względów w żadnym sklepie internetowym nie dowiesz się tego, że srebro koloidalne można pić bo ten kto o tym pisze może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

DAWKOWANIE

Wszystko zależy od stężenia. Jeśli kupisz srebro koloidalne 25 ppm, będziesz mógł skorzystać z jego właściwości już przy małych dawkach. Zalecana dawka srebra dla osoby ważącej 70 kilogramów to około 325 mcg. więc dawkowanie dzienne - do 15 ml.

Opracowano na podstawie: http://www.dobreziola.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoja opinią.