Osteoporoza

Do opracowania tego tematu natchnęło mnie niedawne spotkanie pewnej uroczej, dość młodej Pani pielęgniarki (med. zachodniej), borykającej się w przeszłości z problemami z tarczycą a obecnie, mimo dość młodego wieku,  z osteoporozą. Tłumaczyła mi, ze pomimo ścisłego stosowania się do zaleceń lekarzy jej stan wcale się nie polepsza i w sumie czuje się coraz gorzej.

Jak problem osteoporozy rozpatruje medycyna chińska?

Znowu odwołam się do braku wiedzy na temat natury pożywienia i jego wypływu na organizm. Na przykładzie osteoporozy wyraźnie widać, że nie liczy się skład pożywienia, ale jego natura. 

Jest choroba cywilizacyjna, której wzmożenie obserwujemy zwłaszcza w ostatnich latach w krajach rozwiniętych, gdzie spożycie mleka i jego wszystkich przetworów jest ogromne. Jej występowanie łączy się również z mniejszym nasłonecznieniem.
Osteoporoza to choroba ogólnego osłabienia organizmu (głównie nerek i śledziony), wywołanym długotrwałym niedoborem energii Qi i ciepła.
Powstaje w skutek wypłukania wapnia z kości, kiedy spada poziom wapnia we krwi i uaktywnia się nadczynność przytarczyc.

Przy osteoporozie zawsze mamy niedobór magnezu, cynku, witaminy A i D. Spada poziom estrogenów i testosteronu, występują dolegliwości żołądkowo-wątrobowe, przedwczesna menopauza, choroby kobiece, pogarsza się jakość skóry, włosów i paznokci - objawy typowe dla wychłodzenia organizmu. 

Wypłukiwanie wapnia z kości nie musi być skutkiem jego braków w pożywieniu!
Zbyt częste spożywanie produktów wysokowapniowych (sery, jogurty) bez jednoczesnego odpowiedniego poziomu witaminy D, A, E, oraz magnezu wywołuje blokadę jego wchłaniania i zaburzenia metabolizmu komórek.
Odżywianie na pozór zdrowe (chude twarogi, mleko, jogurty, zółte sery, surówki) jest natury ochładzającej i wilgotnej wiec wywołuje w organizmie produkcje wilgoci i śluzu. Niszczy równowagę kwasowo-zasadową nie pozwalając na właściwe przyswajanie witamin A, D, E i magnezu, cynku, żelaza i selenu. 
Wapń spożywany w nadmiarze przyczynia się do alergii, wysypek, kaszlu, katarów, pobudliwości nerwowej.
ZAPOBIEGANIE
Unikać pokarmów ochładzających i zakwaszających organizm (patrz dieta-zasadowa-osteoporoza) oraz z dużą ilością wapnia. Potrawy powinny być ciepłe, oparte na warzywach, z dodatkiem przypraw, mięsa, grochu, fasoli i kasz. Wystrzegać się zimnych napojów, lodów, słodyczy i surowych owoców. Należy dbać o właściwy poziom witaminy A, D, E oraz magnezu. Przebywać na słońcu oczywiście w ostrożnych dawkach oraz zażywać odpowiednią ilość ruchu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kwantowa Analiza Składu Organizmu

Jak przygotować się do badania biorezonansem?

Terapia NLS - Metaterapia