Zakwaszenie organizmu

Równowaga pomiędzy środowiskiem kwaśnym a zasadowym, jest kluczem do życia! 
Mierzy się ją poprzez pH. Idealne pH naszej krwi powinno być pomiędzy 7,35-7,45

Zbyt dużo pokarmów kwaśnych (a te jemy najczęściej - produkty wysoko przetworzone, mąka, cukier, mięso, czarna kawa i herbata)  powoduje, że aby wrócić do równowagi, nasz organizm pracuje dużo bardziej intensywnie. W jedzeniu zasadowym znajdują się duże ilości minerałów np. wapnia, potasu, magnezu czy fosforu.



OBJAWY ZAKWASZENIA ORGANIZMU:.

  • Bóle głowy, migreny, zmniejszona wydolność organizmu
  • Depresja, ogólne złe samopoczucie, zaburzenia snu, problemy z koncentracją
  • Stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne gorycz lub kwas w ustach, uczucie pełności, wzdęcia, a także schorzenia pęcherzyka żółciowego
  • Bóle stawów (w tym dna moczanowa)
  • Nadwaga, napady wilczego głodu i nagły głód słodyczy
  • Duży i wystający brzuch
  • Obfita tkanka tłuszczowa
  • Podwyższony poziom cholesterolu


Jeśli w diecie przeważają produkty kwasotwórcze, organizm pobiera te minerały z kości, zębów i narządów.  To wszystko powoduje, że nasz układ odpornościowy jest znacznie słabszy, a to może powodować zmęczenie, większą podatność na bakterie, wirusy i różne choroby.

Tak, samo działa nasz organizm. Aby prawidłowo wykonywał swoje funkcje potrzebuje odpowiedniej diety, potrzebuje równowagi pomiędzy środowiskiem kwaśnym, a zasadowym. Dzięki zachowanej równowadze nie będzie musiał „tracić” cennej energii na „wyrównanie” pH, dlatego będzie miał więcej energii do wykonywania codziennych zadań: pracy, nauki, uprawiania sportu…

Zakwaszony organizm powoduje zaburzenia w procesach przemiany materii. Oznacza to, że pewne mechanizmy regulacyjne jak trawienie, krążenie czy wytwarzanie hormonów zostały zakłócone. Te zakłócenia sprawiają, że zarazki, bakterie, drożdże czy grzyby mogą swobodnie krążyć po całym naszym organizmie powodując choroby. Aby to zmienić należy wzmocnić mechanizmy regulacyjne i dostarczyć składników mineralnych o oddziaływaniu zasadowym, są to potas, wapń i magnez. Jeśli dzięki diecie równowaga pH zostanie przywrócona, organizm może bardziej skupić się na produkcji większej liczby białych krwinek i lepiej zwalczyć wszystkie wirusy od tych, które powodują zwykłe przeziębienie, aż po grypę.

Kiedy organizm ma za dużo kwasu powstają większe zmarszczki, stajesz się opuchnięta i pojawiają się worki pod oczami. Skóra staje się szara, „bez wyrazu”.

Poprzez spożywanie odpowiednich produktów (warzywa i owoce), które pomagają przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, spada ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe. To dlatego, że organizm jest silny i jest w stanie odeprzeć nawet takie choroby jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, a nawet uaktywnianie się komórek rakowych.

Zbilansowana dieta i zdrowe odżywianie zapewniają prawidłowe pH. Ta równowaga zapewnia prawidłową pracę układu pokarmowego, w tym przemiany materii, ale także pracę tarczycy, nadnerczy i wątroby, które mają ogromny wpływ na naszą wagę. Gdy nasze ciało ma wszystkie niezbędne składniki mineralne właściwie spala kalorie i utrzymuje właściwą masę ciała. Pamiętaj też o tym, że zdrowe ciało, zamienia jedzenie w energie, zamiast przechowywać je w postaci tłuszczu.

Badania pokazały, że mocno zakwaszony organizm może spowodować zwapnienie tkanek, a to może prowadzić do powstawania torbieli. Zrównoważona dieta, w której dużo jest produktów zasadowych bogatych w magnez, potas i wapń może spowolnić proces zwapniania lub całkowicie go zatrzymać.  Może też spowodować, że organizm zacznie się „oczyszczać”. Czy wiesz, że komórki rakowe szybciej rozwijają się w środowisku kwaśnym, podczas gdy zdrowe komórki obumierają!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

DIAGNOSTYKA biorezonensem NLS - META HUNTER

Konsultacje

O mnie